Nezaradené

7 základných krokov k tomu, ako si správne vybrať fotovoltaický systém

Rozumnou investíciou, ktorá zníži vašu uhlíkovú stopu a zníži vaše náklady na elektrinu, je prechod na solárnu energiu. Napriek tomu s toľkými alternatívami na trhu môže byť výber solárneho systému náročný. Buďte však v pohode! Tento blogový príspevok vás prevedie výberom ideálneho solárneho systému pre vás. 

Krok 1: Vyhodnoťte svoje energetické požiadavky 

Kontrolou vašich mesačných účtov za elektrinu a zaznamenaním vašej typickej spotreby energie v kilowatthodinách musíte zistiť svoje energetické nároky, aby ste si vybrali vhodný solárny systém (kWh). To vám pomôže určiť, aký veľký systém budete potrebovať. 

Krok 2: Premýšľajte o svojom rozpočte 

Pri výbere systému je dôležité vziať do úvahy váš rozpočet, pretože solárne systémy môžu byť drahé. Je potrebné vziať do úvahy cenu panelov, náklady na inštaláciu a všetky potrebné poplatky alebo povolenia. 

Krok 3: Zhodnoťte svoju strechu 

Druh solárneho systému, ktorý môžete nainštalovať, bude do značnej miery ovplyvnený štýlom a sklonom vašej strechy. Budete mať viac možností, ak bude vaša strecha rovná a nezaťažená, na rozdiel od strechy, ktorá je naklonená alebo zatienená okolitými stromami alebo budovami. 

Krok 4: Vyberte si svoj druh panelov 

Monokryštalické, polykryštalické a tenkovrstvové solárne panely sú tri základné druhy. Najúčinnejší, ale najnákladnejší typ panelu je monokryštalický. Hoci sú polykryštalické solárne panely lacnejšie, sú o niečo menej účinné. Aj keď sú tenkovrstvové panely najmenej efektívne, sú nákladovo najefektívnejšie. 

Krok 5: Vyberte si svoj invertor 

 Invertor transformuje jednosmerný prúd generovaný solárnymi panelmi na využiteľnú striedavú elektrinu pre váš dom. Tri primárne kategórie meničov sú optimalizátory výkonu, mikroinvertory a stringové invertory. Najrozšírenejšie a cenovo najvýhodnejšie meniče sú stringové meniče, hoci môžu byť aj menej účinné. Aj keď sú drahšie, mikroinvertory a optimalizátory výkonu môžu ponúknuť vynikajúci výkon, najmä ak budú vaše panely tienené. 

Krok 6: Vyberte si spoľahlivého inštalátora 

Výber spoľahlivého dodávateľa je kľúčový, pretože inštalácia solárneho systému zahŕňa značný finančný záväzok. Vyberte si inštalatérov solárnych systémov, ktorí majú skúsenosti s ich inštaláciou, sú poistení a licencovaní a poskytujú na svoje služby záruku. 

Krok 7: Požiadajte o povolenia 

 Vo väčšine prípadov musíte získať povolenia, aby ste mohli postaviť solárny systém. Inštalačnému technikovi budete musieť poskytnúť základné informácie o svojej nehnuteľnosti, ako je vaša poloha, typ strechy, ktorú máte, a veľkosť systému, ktorý inštalujete, aby vo vašom mene vykonal povoľovacie konanie. 

Po dokončení týchto postupov ste pripravení vybrať si solárny systém, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám. Môžete si vybrať zo štyroch rôznych typov solárnych systémov: sieťové (on-grid) systémy na zníženie nákladov na energiu, hybridné systémy na poskytovanie zálohy energie, ostrovné (mimo sieť) systémy na poskytovanie elektriny aj vo vzdialených lokalitách a solárne systémy na ohrev vody . 

Pre prejdenie všetkých 7 krokov, nás neváhajte kontaktovať na našej zákazníckej podpore: TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *